Udržitelná a etická móda

Pokud hledáte jedinečné, originální a navíc udržitelné módní doplňky, jste na tom správném místě! U nás najdete veganské módní doplňky pro ženy i muže vyrobené z korku, díky čemuž jsou jedinečné a originální. Korkové módní doplňky představují udržitelnou módu a jsou inspirovány přírodou, vyráběny s ohledem na přírodní prostředí, zvířata a příští generace. 

Buďte originální, buďte odlišní, ale zejména nakupujte ekologicky a udržitelně vůči naší přírodě! A to není zdaleka všechno! Stylové módní doplňky z korku podtrhnou vaši individualitu, protože každý výrobek je naprostý originál. Stejně jako vy.


Etická a udržitelná móda díky korku

Po celém světě se udržitelná móda stává novým trendem pro milovníky kvalitního oblečení a módních doplňků, kterým záleží na životním prostředí. Ekologické a obnovitelné přírodní materiály se v módním průmyslu stále více dostávají do popředí. 

Korek se používá po celá staletí, ale do módního průmyslu proniká až nyní, v posledních pár letech. Unikátní vlastnosti dělají z korku „supermateriál“ se všestranným využitím, který získává na oblibě nejen u módních návrhářů a designérů, ale také u spotřebitelů. 


Korek – výjimečný přírodní materiál

Řekne-li se korek, téměř každého z nás napadne korkový uzávěr na láhvi vína. Korek však není jen drobivý materiál dobrý tak akorát na uzavírání lahví. Ptáte se, čím je korek tak výjimečný? Korek totiž disponuje řadou skvělých vlastností. 


1. Trvanlivost korku

Zahoďte předsudky a dejte korkovým módním doplňkům šanci. Proces výroby korkové tkaniny je velmi náročný, trvá několik měsíců, ale na jeho konci vznikne dokonale pružný a odolný materiál, který vám vydrží i několik desítek let!


2. Korek je úžasně lehký 

Možná jste nevěděli, že až 50 % korkové tkaniny tvoří vzduchové bublinky. Vzduchové bublinky zajišťují dokonalou pružnost výrobků, ale také jejich úžasnou lehkost. Tuto skvělou vlastnost oceníte například u korkových batohů, tašek či kabelek, ze kterých vás konečně nebudou bolet záda! 


3. Korek je měkký a příjemný na dotek 

Korek je láska na první dotek! Módní doplňky pro ženy i muže z korku jsou jemné, hebké, velmi podobné doplňkům z kůže, avšak bez zbytečného násilí páchaného na zvířatech. Korkové módní doplňky jsou ideální náhradou kožených doplňků, a jsou tedy vhodné i pro vegany a vegetariány


4. Mimořádná odolnost korku

Korek je materiál, který se používá nejen v módním průmyslu, ale také ve strojírenství, stavebnictví, a dokonce ho používají i inženýři NASA do konstrukcí vesmírných lodí. O jeho odolnost se tedy rozhodně bát nemusíte. Korek je odolný vůči vodě, prachu, oděru, dokonce i vůči skvrnám

Vysokou odolnost korku zajišťuje především suberin – voskovitá látka nepropouštějící vodu ani plyn, ale také vzduchové bublinky, které pomáhají rovnoměrně rozložit tlak. Korek je ideální přírodní materiál, který vydrží dlouhá léta.


5. Vodotěsnost korku

Korek ve svých buňkách obsahuje výše zmíněný suberin – tedy voskovitou látku, která z něj činí nepropustný materiál 100% odolný vůči vodě i plynům. Pokud vás tedy zastihne déšť, nemějte obavy, vaše korková kabelka či batoh zajistí, že vaše věci zůstanou v suchu a bezpečí. 


6. Korek a ohnivzdornost 

Korek je materiál s velmi pomalým spalováním, což znamená, že je odolný vůči extrémnímu vedru i případným nečekaným plamenům. Věříme, že tuto skutečnost si nikdy nebudete muset ověřovat v praxi, ale kdyby náhodou, můžete si být jisti, že vaše věci zůstanou díky korku v bezpečí.


7. Hypoalergennost korku

Další úžasnou vlastností korku je fakt, že je hypoalergenní, tzn. vhodný i pro alergiky, protože neabsorbuje nic z okolního vzduchu. Korek je antimikrobiální, což znamená, že působí jako prevence proti plísním. Kromě toho je korek také antibakteriální, antistatický a stabilní vůči UV záření. 


8. Korek je originální

Podobně jako otisky prstů je i každý výrobek z korku naprosto jedinečný. Díky neopakovatelné textuře korku nenajdete dvě úplně stejné korkové peněženky, dva stejné korkové pásky ani dvě zcela identické korkové kabelky. Módní doplňky z korku podtrhnou vaši individualitu, originálnost a pomohou vám odlišit se od ostatních. Vystupte z řady s neotřelou korkovou módou a s čistým svědomím, že děláte pro naši přírodu to nejlepší.


9. Korek je šetrný k přírodě 

Korek je 100% přírodní materiál získaný z kůry stromu, přesněji z dubu korkového. Kůra se získává šetrně a ekologicky, což z korku dělá plně obnovitelný materiál. Při jeho zpracování nejsou použity žádné chemikálie a jeho environmentální dopad je velmi nízký. Coby přírodní materiál pro výrobu módních doplňků je korek obzvláště vhodný pro vegany a vegetariány jako alternativa ke koženým módním doplňkům


Korkové módní doplňky pro každého

Korkové módní doplňky si však zamiluje každý, a to nejen pro jejich ekologičnost, udržitelnost či mimořádnou odolnost, ale také pro jejich krásný a originální design. S korkem respektujete přírodu a podporujete udržitelnější svět. 

Korková kabelka, korková peněženka, korkový opasek či korkový náramek mohou být také skvělým dárkem pro manželku nebo manžela. Na naší stránce naleznete etické módní doplňky z korku za skvělé ceny, přehledně rozdělené do kategorií: 

Koupí etických módních doplňků vyrobených z obnovitelných přírodních materiálů přispíváte ke zdravější planetě a lepší budoucnosti. Protože udržitelná móda je budoucnost! 


Jak se získává korek? 

Korek se získává z kůry stromu – dubu korkového staršího 25 let (duby korkové rostou i více než 250 let). Kůra stromu je šetrně odlupována tak, aby nedošlo k poškození stromu. Profesionálním odlupováním (každých 7–9 let) se kůra lépe regeneruje, a strom tak roste a žije déle. A vzhledem k tomu, že odloupaná kůra stromu pravidelně dorůstá, korek je tak dokonale obnovitelným a ekologickým materiálem. 

Fascinující je i zjištění, že duby korkové, které mají pravidelně loupanou kůru, absorbují 5x více CO2 než stromy, jejichž kůra není oloupaná. Kromě toho vede zvyšující se poptávka po korku k vysazování dubů korkových ve větším množstvía to je další skvělá zpráva pro naši planetu.

Největším pěstitelem dubů korkových je Portugalsko, které produkuje více než 50 % korku z celého světa, takže i korkové módní doplňky většinou pocházejí odtud. Korkové výrobky, a tedy ani korkové módní doplňky, ovšem rozhodně nejsou masová záležitost. Celý proces zpracování korkových plátů až po výslednou korkovou tkaninu – tzv. korkovou kůži – trvá i několik měsíců, ale toto úsilí rozhodně stojí za to, protože výsledkem je mimořádně pružný, odolný a udržitelný materiál.

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 8 produktů z celkem 8

Vegan pánský opasek z korku

Ať už se účastníte svatby nebo jen tak brázdíte po kanceláři, tento pásek je skvělou volbou pro váš životní styl.
Zůstává 1 ks
779 Kč

Vegan hodinkový řemínek pánský

Elegantní a klasický řemínek vyrobený z korku. Tento 100% veganský řemínek je ideální volbou jako doplněk k vašim hodinkám. Je v…
Zůstává 3 ks
309 Kč

Vegan pánský náramek Nautical

Korkový náramek Nautical se dokonale přizpůsobí vašemu životnímu stylu. Je vyroben z korkové šňůry z dubových stromů organickým a…
Zůstává 1 ks
309 Kč

Vegan pánský náramek čtveritý

Ať už chcete svému outfitu dodat šmrnc, nebo mu přidat něco jiného, tohle je náramek pro vás! Je vyroben z vysoce kvalitního kork…
Zůstává 1 ks
309 Kč

Vegan pánská crossbody taška

Přírodní korková crossbody taška pro muže, do které se vejdou všechny každodenní předměty, jako jsou mobilní telefon, peněženka č…
Zůstává 1 ks
779 Kč

Vegan brašna na notebook Urban

Tato elegantní a plně polstrovaná brašna na notebook se hodí pro většinu notebooků s displejem do 15 palců. Obsahuje také speciál…
Zůstává 3 ks
1 549 Kč

Vegan hodinkový řemínek dámský

Elegantní a klasický řemínek vyrobený z korku. Tento 100% veganský řemínek je ideální volbou jako doplněk k vašim hodinkám. Je vy…
Zůstává 3 ks
309 Kč

Vegan dámská Tote kabelka

Strukturovaná korková kabelka se 2 korkovými držadly/řemínky se zapínáním na zip, vnější kapsou a vnitřní kapsou na zip a krásným…
Zůstává 4 ks
1 049 Kč