Jak se zrodil Vegmart

Vegmart je vším, co je dobré. Dobré pro zdraví. Dobré pro lidi, mladé i staré, pro děti i dospělé. Dobré pro zvířata. Dobré pro životní prostředí. Dobré pro planetu. DOBRÉ PRO ŽIVOT.

Vědomě, či nevědomě, všichni tak nějak chápeme, že na životním prostředí záleží. Že jinou než tuto planetu už nedostaneme. Že je příjemnější být zdravý a žít šťastný a aktivní život.

„Sami buďte tou změnou, kterou chcete vidět ve světě.“
~ Mahátmá Gándhí ~

I náš příběh začal již před mnoha lety, změnou našich vlastních životů a domácností. Upravili jsme stravu, přešli jsme na ekologické a biologicky rozložitelné alternativy v praní, úklidu a mytí nádobí. Začali jsme používat přírodní a biologicky rozložitelný šampon, sprchový gel a mýdlo. Zajímali jsme se o témata jako zero-waste, minimalizace odpadu a plastu.

Také jsme roky pracovali jako dobrovolníci v oblasti veganství, životního prostředí a kultury. Sbírali jsme odpadky, spoluorganizovali jsme brigády na čištění parků, přírody i města od odpadků. Mnoho let jsme pořádali komunitní veganské večeře, vařili jsme jídlo na dobrovolnické akce, pomáhali jsme organizovat kulturní akce. Pomohli jsme založit několik dobrovolnických občanských sdružení. Dokonce jsme se jako dobrovolníci podíleli na záchraně jednoho z hradů na Slovensku.

Dobročinnost a dobrovolnictví máme v DNA a bytostně věříme v společenskou zodpovědnost. Věříme, že podnikání by nemělo být samoúčelné, nemělo by sloužit zájmům jednotlivců. Naopak, mělo by sloužit celé společnosti a komunitám. Přispívat k lepšímu životu a ekologické udržitelnosti. Naší vizí je co nejvíce propojovat podnikání s dobročinností.

A tak to vlastně i všechno začalo. Uvědomili jsme si, že můžeme udělat víc a rozhodli se vytvořit Vegmart. Veganský market pro vegany, vegetariány, ale i pro všechny ostatní, kterým záleží na svém zdraví, na zdraví své rodiny a na životním prostředí.

Buďte s námi tou změnou k lepšímu a udělejte něco dobrého pro život.

Nakupováním ve Vegmartu se staráte o své zdraví a zároveň je to etická volba, kterou šetříte životní prostředí a podporujete ochranu zvířat. Děkujeme vám, že jste spolu s námi součástí této cesty.

Co znamená naše logo

Vegmart = vegan + market
Zelená barva symbolizuje přírodu, ekologický život a udržitelnost.
Cyklamenovou barvu jsme si půjčili od červené řepy, jejíž siluetu máme zakomponovanou i do písmene g v logu. A červená řepa je zároveň symbolem zdraví. Jak se říká: „Zdravý jako řepa.“
Zdravá příroda + Zdravý člověk = Dobrý život
Vegmart = Dobré pro život (Good for Life)

Dobré pro život - Vegmart - Good for life

Proč je Vegmart to správné místo pro vaše nákupy?

ROSTLINNÉ PRODUKTY BEZ ŽIVOČIŠNÝCH SLOŽEK

Všechny produkty u nás jsou 100% veganské. To znamená, že jsou vyrobeny z čistě rostlinných surovin a neobsahují žádné živočišné složky.

NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH

Naše produkty ani složky, ze kterých jsou vyrobeny, nejsou testovány na zvířatech.

100% BEZLAKTÓZOVÉ PRODUKTY A PRODUKTY VHODNÉ I PRO ALERGIKY

Žádný z našich produktů neobsahuje mléko, laktózu ani kasein. Máme i široký výběr produktů bez lepku, sóji, ořechů a jiných alergenů. V případě kosmetiky a drogerie u nás najdete také produkty speciálně určené pro lidi s citlivou pokožkou, se sklony k ekzémům či projevy kožních alergií.

DOBRÉ PRO PLANETU, DOBRÉ PRO LIDI

Kvalitní a ekologicky udržitelné produkty od ověřených značek. Obaly produktů jsou z recyklovaných a dále recyklovatelných materiálů. Některé obaly jsou vyrobeny z plastu vyloveného z oceánu.

CERTIFIKOVANÉ PRODUKTY

Většina našich produktů má certifikáty, které jsou zárukou kvalitního složení či etického výrobního procesu. The Vegan Society, The Vegetarian Society, HCS (netestováno na zvířatech), PETA (bez krutosti, vegan, netestováno na zvířatech), COSMOS (Ecocert, Cosmebio, Soil Associaton, ICEA, BDIH), EcoGarantie, NaTrue, Ecolabel, Fairtrade a další.

EKOLOGICKÝ OBALOVÝ MATERIÁL

Balíme do opakovatelně použitelných a recyklovatelných kartonových krabic nebo nebělených papírových obálek. Používáme výhradně papírovou lepicí pásku. Jako výplňový materiál používáme buď křupky z rostlinného škrobu (100% rozložitelné a kompostovatelné i v domácích podmínkách), nebo výplňový materiál, který dostáváme v krabicích od našich dodavatelů.

BENEFITY PRO REGISTROVANÉ ČLENY

Děkujeme, že nám pomáháte spoluvytvářet lepší svět. Pokud se u nás zaregistrujete, za každý nákup získáte body, které můžete přeměnit na slevy v dalších nákupech. Registrovaným uživatelům navíc poskytujeme extra slevy na vybrané produkty.

HODNOTNÉ INFORMACE O ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

K čemu jsou dobré jednotlivé vitaminy a minerály? Jak správně vybrat přírodní kosmetiku, opalovací krémy či repelenty? Co dělat, když chcete podpořit tvorbu mléka během kojení? Jak zhubnout a vytvarovat si postavu? Na tyto a mnohé další otázky ohledně zdraví, výživy, kosmetiky a drogerie naleznete odpovědi na našem blogu. Pohodlně se usaďte a k dobrému čtení si dejte šálek dobré kávy či čaje.

KVALITNÍ ZÁKAZNICKÁ PODPORA A TISÍCE SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

Naše zákaznická podpora je dostupná od pondělí do pátku v době od 7:30 do 15:30 na telefonu, e-mailu či life chatu. V případě odborných otázek dostanete odpověď od některé z našich farmaceutek.

Spolu tvoříme lepší svět. S láskou tým Vegmart.

Buďte v obraze a sledujte nás na sociálních sítích