Přírodní deodoranty mají především antibakteriální účinek a zabraňují přemnožení bakterií, které způsobují zápach. Přírodní deodoranty jsou vyrobeny z čistě přírodních složek a právě i díky tomu zanechávají příjemnou vůni. Najdete v nich obsažené zejména přírodní silice a oleje.
Přírodní deodoranty mají všestranné využití a své místo si najdou nejen při použití v podpaží během zvýšené produkce potu, ale klidně je můžete aplikovat i na chodidla či dlaně. Deodoranty nezabraňují přirozené termoregulaci těla a díky obsahu jen čistě přírodních složek jsou pro vaše zdraví vhodnější než antiperspiranty.
Co je to pocení?
Pocení je přirozený proces, kterým tělo zajišťuje dostatečnou termoregulaci, aby se nepřehřívalo. Nadměrné pocení je reakce těla na vyšší teplotu, fyzickou aktivitu nebo stres. Pot obsahuje okolo 98 % vody a zbylá 2 % tvoří sůl (NaCl – chlorid sodný), močovina, kreatinin, amoniak, mastné kyseliny, kyselina mléčná a kyselina močová. Tyto látky způsobují přirozený zápach, který se znásobuje hlavně při nadměrném pocení.
Proč si zvolit přírodní deodorant namísto antiperspirantu?
- Deodoranty zabraňují rozkladným procesům potu a množení bakterií, které způsobují nepříjemný zápach. Deodoranty neovlivňují samotné pocení organismu, proto jsou přirozenější pro tělo, neboť nebrání přirozené funkci pokožky.
- Antiperspiranty na rozdíl od deodorantů navíc regulují pocení, což není přirozené pro tělo, protože mu brání v dostatečné termoregulaci. Antiperspiranty ve velké většině také obsahují hliník, který je pro tělo škodlivý.
Co obsahují přírodní deodoranty?
Přírodní deodoranty obsahují nejčastěji přírodní silice a oleje, které vyživují a zklidňují pokožku, proto jsou přírodní deodoranty vhodné i po holení nebo depilaci. Další složky, které přírodní deodoranty často obsahují, jsou oxid zinečnatý, bentonitový jíl, soda bikarbona, alkohol, kaolin, přírodní rostlinná másla, přírodní rostlinné vosky, přírodní extrakty, sloučeniny hořčíku či křemeliny. V některých typech deodorantů najdeme i kamenec hlinito-draselný (síran hlinito-draselný), který řadíme k typům hliníkových sloučenin bez negativního dopadu na lidské zdraví.
Jak správně používat přírodní deodoranty?
Při zvýšené termoregulaci těla se nemusíte pro lepší účinek obávat aplikovat deodorant častěji, tedy i vícekrát za den v tenké vrstvě. Deodorant můžete aplikovat do podpaží, dlaní či na chodidla. Je důležité poznamenat, že při přechodu z běžných deodorantů nebo antiperspirantů na přírodní deodoranty může tělu trvat nějaký čas (zhruba 1–2 týdny), než se adaptuje.
Formy přírodních deodorantů z naší nabídky:
- krémové deodoranty značek Kvítok, Ponio či Naturetics – představují krémovou a hydratační verzi přírodního deodorantu, jsou vhodné i pro citlivou pokožku.
- tuhé deodoranty značek Kvítok a Ponio – klasický tuhý deodorant v přírodní verzi. V nabídce jsou verze se sodou nebo bez sody.
- krystalové deodoranty značky Incognito – tuhý krystal (kamenec hlinito-draselný) z naší nabídky je napuštěn éterickým olejem, který zároveň kromě vůně působí také jako repelent proti hmyzu.
- roll-on deodoranty značky Benecos – roll-on verze přírodního deodorantu bez obsahu parabenů či hliníkových solí.
- sprejové deodoranty značky Benecos – přírodní deodoranty ve sprejové verzi bez obsahu hliníkových solí a zinku, které nebrání pokožce dýchat.
Z kategorie Přírodní deodoranty kupují zákazníci nejčastěji následující produkty:
- benecos DEO roll-on Meruňka a Bezinkový květ, 50 ml
- Incognito deodorant tuhý krystal – repelent, 64 g
- benecos DEO roll-on Aloe Vera, 50 ml