Eko aviváže pro děti a miminka

Používání aviváže při každém praní je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Není se čemu divit, prádlo je krásně voňavé a příjemně měkké. Zamysleli jste se však někdy nad tím, co vlastně aviváž obsahuje? Osoby s citlivou pokožkou, jako jsou malé děti a miminka, si zaslouží speciální pozornost, a to i při výběru vhodné aviváže. 

Je aviváž pro malé děti vhodná? Pokud ano, tak jaká?

Každá aviváž funguje na principu tenzidů – povrchově aktivních látek, jejichž hlavním úkolem je obalit vlákna textilií a neutralizovat v nich elektrostatický náboj. Vlákna, která jsou tímto způsobem obalená tenzidy, jsou jemnější, měkčí a pružnější. Naše pokožka ale přichází do přímého kontaktu se zbytky aviváže, což může vést k nepříjemné alergické reakci nebo podráždění pokožky. 

Miminka a malé děti mají velmi citlivou pokožku, která okamžitě reaguje na každý podnět. Na syntetické látky, se kterými přijde do kontaktu, reaguje zarudnutím, svěděním a vyrážkami. Zvýšená pozornost a opatrnost při výběru vhodného pracího prostředku a aviváže je proto na místě.

Aviváž pro malé děti a miminka vybírejte vždy hypoalergenní a dermatologicky testovanou. Taková aviváž nese často označení sensitive, což znamená, že je určena pro citlivou pokožku. Obsahuje co nejméně alergenů, respektive vůbec žádné, a je dobře tolerována i malými dětmi, alergiky, ekzematiky a podobně. 

Při výběru vhodné aviváže se zaměřte na složení. Vhodné jsou také přírodní aviváže se složením na čistě přírodní bázi. V nich umělá barviva a parfémy určitě nenajdete. Díky svému přírodnímu složení jsou dobře snášeny citlivou pokožkou dětí a v přírodě se snadno odbourávají. 

V naší nabídce naleznete kvalitní hypoalergenní a ekologické aviváže s přírodním složením, které jsou vhodné i pro malé děti a miminka. Vyzkoušejte například šetrnou a hypoalergenní Bio-D Aviváž s vůní levandule, 1 l, která dětské prádlo příjemně změkčí a provoní květinovou vůní.

TIP: I přes přírodní složení aviváže se u malých dětí a miminek může objevit alergická reakce a podráždění pokožky. V tom případě přestaňte aviváž okamžitě používat. 

U nejmenších dětí doporučujeme preventivně aviváž nepoužívat vůbec. Aviváž pro děti zkuste nahradit máchadlem prádla

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 2 produktů z celkem 2
Bio-D Aviváž s vůní jalovce a mořské řasy, 1 l
1x

Bio-D Aviváž s vůní jalovce a mořské řasy, 1 l

Šetrná, rozložitelná, hypoalergenní aviváž parfémovaná esenciálními oleji.
Zůstává 5 ks
141 Kč
Bio-D Aviváž s vůní levandule, 1 l

Bio-D Aviváž s vůní levandule, 1 l

Šetrná, rozložitelná, hypoalergenní aviváž parfémovaná esenciálními oleji.
Zůstává 2 ks
141 Kč