Leštidla do myčky na nádobí

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ mycího prostředku do myčky nádobí, v každém případě vám pro optimální výsledky doporučujeme používat leštidlo současně s regenerační solí, a to i v případě používání univerzálních tablet do myčky s obsahem soli a leštidla. Důvod je jednoduchý - pokud máte myčku plnou nádobí, obsah leštidla v tabletě nemusí být vždy dostačující.

Většina myček nádobí již má kontrolku, která se rozsvítí v případě, kdy je potřeba leštidlo doplnit.

Na naší stránce naleznete kvalitní ekologická leštidla bez chemických přísad pro dokonale čisté a lesklé nádobí bez šmouh.

Jak vybrat správné leštidlo do myčky nádobí a proč je důležité?

Leštidlo kromě nádobí čistí i samotnou myčku nádobí. Spolu se solí patří mezi základní prostředky do myčky. Leštidlo do myčky v kombinaci s čisticím prostředkem (prášek, gel nebo tablety) pomáhá odstraňovat zbytky jídel a chrání nádobí před usazeninami nečistot a zaschlých kapek vody.

Na trhu existuje celá škála syntetických leštidel s chemickým složením.

My vám doporučujeme sáhnout po šetrnějších, ekologických alternativách, které však disponují stejnou účinností jako konvenční leštidla.

Jak to funguje?

Leštidlo obsahuje povrchově aktivní látky, které na nádobí vytvářejí tvz. zeď. Tato “zeď” vzniká snižováním napětí mezi vodou a nádobím za pomoci leštidla a zabraňuje usazování nečistot.

Během cyklu sušení se kapky vody na nádobí rozptylují a díky leštidlu tedy nezůstávají uschlé na nádobí. Výsledkem je čisté a lesklé nádobí.

Pokud leštidlo vynecháte, může se stát, že nádobí nebude dostatečně čisté. Samotná voda sice dokáže částečky nečistot rozptýlit, ale jelikož voda v myčce cirkuluje, mohou skončit opět na nádobí a během cyklu sušení nádobí na něj ještě lépe přischnout. Tyto zbytky se pak velmi obtížně odstraňují a je třeba to udělat manuálně.

Proč je důležité složení?

Ekologická leštidla do myčky nádobí fungují na bázi přírodních netoxických složek a jsou biologicky 100% odbouratelná. Jejich hlavní účinnou složku tvoří většinou kyselina citronová, přírodní líh nebo BIO alkohol a rostlinné tenzidy. Neobsahují přidané ani syntetické vůně, takže díky svému ekologickému složení vonízcela neutrálně.

Přicházejí většinou v koncentrovaných formách, takže jejich používání je nejen ekologické, ale i ekonomické.

Nenajdete v nich žádné konzervanty, fosfáty, fosfonáty ani umělé parfemace či barviva, jak to bývá při složení běžných leštidel. Navíc, používání syntetických leštidel je obzvláště nebezpečné pro děti - jsou náchylnější k otravě. I proto vám rozhodně doporučujeme zvážit, jaký typ leštidla do myčky zvolíte.

Zákazníky jsou nejčastěji kupovány následující produkty z kategorie Ekologická leštidla do myčky nádobí:

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 3 produktů z celkem 3
Tierra Verde Leštidlo do myčky nádobí na přírodní bázi, 750 ml

Tierra Verde Leštidlo do myčky nádobí na přírodní bázi, 750 ml

Přírodní leštidlo do myčky na závěrečnou fázi mytí. Urychluje schnutí a dodává nádobí přirozený lesk. Bez přidaných parfémů se še…
Zůstává 3 ks
103 Kč
Sonett Koncentrované přírodní leštidlo do myčky na nádobí, bez vůně, 500 ml

Sonett Koncentrované přírodní leštidlo do myčky na nádobí, bez vůně, 500 ml

Ekologické leštidlo do myčky nádobí s čistě přírodním složením a vynikajícími leštícími schopnostmi. Žádná agresivní a zdraví ško…
Zůstává 4 ks
91 Kč
Frosch EKO Leštidlo do myčky (750 ml)

Frosch EKO Leštidlo do myčky (750 ml)

Ekologické leštidlo do myčky nádobí, s účinným přírodním složením, s obsahem BIO alkoholu.
Zůstává 5 ks
88 Kč