Prací mýdlo

Hledáte způsob, jak se účinně, ale zároveň šetrně zbavit odolných skvrn? Vsaďte na sílu přírody a vyzkoušejte mýdla na praní.

Mýdlo jako takové je tady s námi už velmi dlouho. Jeho úžasné čistící účinky nás nutí neustále se vrátit k jeho používání. Ať už mluvíme o přírodním mýdle na obličej a tělo, mýdle na vlasy či mýdle na praní, všechna mýdla mají mnoho výhod. 

Co obsahuje prací mýdlo?

Mýdlo obecně obsahuje kyselinu (tuky, oleje), základní látku (hydroxid sodný, draselný,...) a vodu. Kromě hlavních složek mohou obsahovat také přidané parfémy či barviva s různým cílem a účinkem.

Prací mýdla neobsahují syntetické parfémy ani barviva. Jsou ekologické a šetrné k pokožce, prádlu i pračce. Asi nejpoužívanější je žlučové mýdlo na praní, které je oblíbené zejména díky svému silnému účinku při odstraňování skvrn. Obsahuje hovězí žluč, která efektivně pomáhá při odstraňování odolných skvrn a nečistot.

Skvělou alternativou pro vegany je například olivové mýdlo nebo mýdlo z jiných rostlinných olejů. Rostlinná mýdla neobsahují živočišnou složku a jejich účinek je srovnatelný s klasickými mýdly na praní. Často jsou obohaceny o účinné extrakty, které zvyšují jejich účinnost při odstraňování odolných skvrn. 

V naší nabídce naleznete například Olivové mýdlo na praní s citrónovým extraktem, 200 g od českého výrobce Tierra Verde, které je díky svému přírodnímu složení vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou. Citronový extrakt navíc zvyšuje účinnost 100% olivového oleje a také má bělící účinek. 

Jak používat prací mýdlo? 

Mýdlo pro praní je určeno především pro ruční praní a odstraňování odolných skvrn. Skvrny navlhčete, naneste prací mýdlo a jemně propírejte. Nechte působit přibližně 15 minut a následně místo opláchněte vodou nebo vyperte celý oděv. 

Pokud je skvrna stále viditelná, postup zopakujte. Při intenzitě drhnutí doporučujeme dbát na materiál produktu.

Mýdlo na praní je vhodné pro praní bílého, barevného i tmavého prádla. 

Při použití v pračce je vhodné i z klasického mýdla vyrobit mýdlový sliz, případně použít mýdlové vločky. 

Proč používat prací mýdlo? 

Mýdla na praní jsou velmi účinná, ale zároveň také velmi šetrná. Neobsahují škodlivé chemické látky, které by znečišťovaly vodní toky a přírodu. Jsou bezpečné pro septik a čističku odpadních vod.

Z hlediska poměru výkon/cena jsou skvělou volbou. Vzhledem k síle jejich účinku jsou velmi levné. 

Mýdla na praní jsou ekologická, a to i z hlediska jejich balení. Jedná se většinou o papírovou krabičku, která je plně recyklovatelná, případně jiný, rozložitelný materiál zcela bez plastu

Díky jejich jednoduchému složení mají dobrou kožní snášenlivost a jsou vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou. 

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 2 produktů z celkem 2
Friendly Soap přírodní mýdlo na tělo i vlasy na cestování, 95 g
1x

Friendly Soap přírodní mýdlo na tělo i vlasy na cestování, 95 g

Travel Soap - váš univerzální partner na cestování. Akorát vás nezvládne pojistit.
Zůstává 2 ks
76 Kč
Tierra Verde Olivové mýdlo na praní s citronovým extraktem, 200 g

Tierra Verde Olivové mýdlo na praní s citronovým extraktem, 200 g

Olivové mýdlo Tierra Verde s citronovým extraktem pro ruční praní a odstraňování skvrn. Veganská alternativa žlučového mýdla na p…
Skladem více než 5 kusů
128 Kč