Odstraňovač vodního kamene do pračky

Faktem je, že vodní kámen se vytváří na místech, která jsou často v přímém kontaktu s vodou. Nejčastěji se s ním tedy můžeme setkat v koupelně či kuchyni. Vodní kámen se usazuje na různých površích - dlaždicích, skle, ale také uvnitř spotřebičů, jako jsou rychlovarná konvice, toaleta či pračka. Jeho odstranění však nemusí být vůbec složité, stačí využít síly přírody!

Co je vodní kámen a proč se vytváří?

Vodní kámen je směsí solných minerálů, především uhličitanu vápenatého a hořečnatého. Ty se nacházejí zejména ve vodě ze spodních půdních vrstev, která je tvrdší. Máte-li v místě vašeho bydliště vodu tvrdší, vodní kámen zřejmě potrápí vaši domácnost o něco více, než tu, ve které se používá měkčí voda z povrchových půdních vrstev. Změkčit vodu vám pomůže například soda na praní

Vodní kámen vzniká postupným uvolňováním solných minerálů ve vodě. Nejčastěji se vyskytuje tam, kde se voda pomalu odpařuje nebo se náhle střídá její teplota, jako například v rychlovarných konvicích či pračce.

Pokud ani vaši domácnost neobešel tento tichý a poměrně nenápadný společník zvaný vodní kámen, nevěšte hlavu! Poradíme vám, jak se ho efektivně zbavit. 

Vodní kámen v pračce - jak si s ním poradit 

Vodní kámen v pračce, konvici či na vodovodních bateriích umí nadělat pořádnou neplechu. Při jeho dlouhodobé existenci může vést k rezivění kovových součástí, jejich nefunkčnosti až k celkovému poškození spotřebičů.

Odstranit vodní kámen, nejen v pračce, se dá dvěma způsoby - chemickou a přírodní cestou. V obchodech najdete nespočet chemických přípravků, které vám pomohou zbavit se vodního kamene z různých povrchů i spotřebičů.  ;

Pokud však upřednostňujete šetrnou metodu přírodní cestou(stejně jako my), doporučujeme vám některý z ekologických odstraňovačů vodního kamene do pračky s přírodním složením. Už naše babičky věděly, že s vodním kamenem si hravě poradí ocet nebo kyselina citrónová. Klidně přidejte lžíci octa do každého praní, nebo jednou za měsíc nalijte půl litru octa do pračky a zapněte prací cyklus s horkou vodou.

Pokud se však obáváte nepříjemného octového zápachu, odstranit vodní kámen v pračce vám pomůže například Tierra Verde Kyselina citrónová na čištění vodního kamene, 1 kg. Tento ekologický odstraňovač vodního kamene můžete použít nejen do pračky, ale také myčky nádobí, odtoků, toalet či rychlovarné konvice. Kyselina citrónová v prášku, která je šetrná a nezanechává žádný pach. Případně vyzkoušejte jiný ekologický odstraňovač vodního kamene do pračky z naší nabídky. 

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 2 produktů z celkem 2
Tierra Verde Kyselina citronová na čištění vodního kamene, 1 kg

Tierra Verde Kyselina citronová na čištění vodního kamene, 1 kg

Ekologická a úsporná náhrada běžného tekutého prostředku na vodní kámen. Kyselina citronová pro odstranění vodního kamene z toale…
Zůstává 4 ks
206 Kč
Sonett Ekologický čisticí prostředek na vodní kámen bez vůně, 1 l

Sonett Ekologický čisticí prostředek na vodní kámen bez vůně, 1 l

Ekologický čistič vodního kamene s účinnou recepturou na bázi kyseliny citronové, bez přidané vůně a esenciálních olejů.
Zůstává 5 ks
122 Kč