Prací gel pro děti a miminka

Vybrat vhodný prací gel pro praní prádla miminek a malých dětí vůbec není jednoduché. Jejich pokožka je velmi tenká a citlivě reaguje na každý podnět. Prací gel pro miminka musí být jemný a šetrný, ale zároveň účinný, aby si poradil s odolnými skvrnami, kterých bývá u miminek opravdu hodně. Tak jak vybrat vhodný prací gel pro malé děti a miminka?

Sensitive, hypoalergenní či BIO? 

Při výběru pracího gelu pro miminka je třeba dbát na to, aby prací gel obsahoval co nejméně syntetických látek a zbytečné chemie, která nedělá dobře lidem ani přírodě. 

Vyhýbejte se pracím gelům s obsahem enzymů, umělých barviv a parfémů. Prací gel je v porovnání s práškem na praní mnohem šetrnější k lidské pokožce, protože neobsahuje fosfáty, chlór, rozjasňovače a bělidla, která umí citlivou pokožku pořádně potrápit. 

Vhodné prací gely pro malé děti a miminka jsou antialergenní, označované také jako hypoalergenní a sensitive. Tyto prací gely obsahují minimum látek, které mohou potenciálně vyvolat alergickou reakci (nebo je neobsahují vůbec). Prací gely, které jsou vhodné pro miminka a malé děti, musí projít dermatologickými testy, které garantují jejich dobrou kožní snášenlivost. 

K praní dětského prádla používejte vždy raději prací gel či kapsle. Samostatnou kapitolou jsou dětské látkové pleny, kde je vhodnější používat prací prášek, kvůli jeho vyšší prací síle a schopnosti lépe odstranit odolné skvrny.

Náš Tip: Ekologické prací gely pro malé děti a miminka s přírodním složením

Pokud se neumíte při výběru pracího gelu pro vaše dítě rozhodnout, zkuste to s ekologickým praním. Ekologické prací gely mají přírodní složení, díky kterému jsou výborně kožně tolerovány. Doporučují se také lidem s citlivou pokožkou, ekzémem a alergií. 

Ekologické prací gely jsou vhodné i pro malé děti, protože neobsahují syntetické látky, jako jsou barviva a parfémy. Jemnou vůni dodá prádlu esenciální olej. Mnohé z ekologických pracích gelů jsou neparfémované pro ještě lepší kožní snášenlivost. 

Kromě toho, že jsou šetrné k citlivé pokožce a zdraví člověka, jsou také šetrné k vaší pračce a přírodě. Přírodní složení se neusazuje a v přírodě se zcela biologicky odbourá během několika týdnů. Nemluvě o jejich ekologickém balení a udržitelných výrobních procesech. Tak proč neprat zodpovědněji?

Přesvědčte se sami o kvalitě pracích gelů s přírodním složením a vyzkoušejte některý z našich zákazníky oblíbených pracích gelů vhodných i pro děti a miminka:

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 7 produktů z celkem 7
1x

UNI SAPON prací gel, koncentrát až na 50 praček, 500 ml

Přírodní a ekologický prací koncentrát - vystačí až na 50 pracích cyklů. 
Zůstává 3 ks
333 Kč
Bio-D Ekologický gel na praní s lesní vůní Jalovce, 1 l
1x

Bio-D Ekologický gel na praní s lesní vůní Jalovce, 1 l

Koncentrovaný ekologický prací gel obohacený o velmi příjemnou a specifickou lesní vůni Jalovce. Má hypoalergenní složení a je vh…
Dočasně nedostupné
243 Kč
Tierra Verde BIO Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí - koncentrát
1x

Tierra Verde BIO Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí - koncentrát

Koncentrovaný BIO prací gel z mýdlových ořechů, se zvýšeným obsahem přírodních tenzidů, pro šetrnější a ekologičtější praní barev…
Dočasně nedostupné
191 Kč
Bio-D Tekutý prací gel bez vůně, 1 l

Bio-D Tekutý prací gel bez vůně, 1 l

Koncetrovaný prací gel, šetrný k prádlu, pračce, pokožce i přírodě!
Dočasně nedostupné
243 Kč
Bio-D Ekologický gel na praní s vůní Levandule, 1 l

Bio-D Ekologický gel na praní s vůní Levandule, 1 l

Koncentrovaný ekologický prací gel obohacený o oblíbenou vůni esenciálního oleje z uklidňující Levandule. Vhodný pro praní barevn…
Zůstává 5 ks
212 Kč
Tierra Verde prací gel z mýdlových ořechů pro citlivou pokožku

Tierra Verde prací gel z mýdlových ořechů pro citlivou pokožku

Ekologický prací gel z mýdlových ořechů, bez parfémů a alergenů, vhodný i pro miminka a velmi citlivou pokožku.
Skladem více než 5 kusů
151 Kč

Frosch Baby - Ekologický prací prostředek pro kojence a citlivou pokožku, 1500 ml

Hypoalergenní prací prostředek s přírodní recepturou, pro praní prádla kojenců a lidí trpících citlivou pokožkou a alergiemi. Bez…
Zůstává 2 ks
200 Kč