Změkčovače vody do pračky

Tvrdá voda se vyskytuje ve většině našich domácností. Mezi její projevy patří zejména tvorba vodního kamene, který rozhodně nedělá dobře našim spotřebičům, pračku nevyjímaje. Proto je vhodné vodu v pračce pravidelně změkčovat, a předcházet tak tvorbě vodního kamene. 

Co je vodní kámen a proč se vytváří?

Vodní kámen je směsí solných minerálů, především uhličitanu vápenatého a hořečnatého. Ty se nacházejí zejména ve vodě ze spodních půdních vrstev, která je tvrdší. Vodní kámen vzniká postupným uvolňováním solných minerálů ve vodě. Nejčastěji se vyskytuje tam, kde se voda pomalu odpařuje nebo se náhle střídá její teplota, jako například v rychlovarných konvicích či pračce.

Nečekejte, až bude pozdě - používejte změkčovač vody do pračky

Vodní kámen se v pračce usazuje za bubnem, v hadicích a filtrech, takže si ho všimnete jen velmi těžko. Pokud však zpozorujete, že na vašem opraném prádle vznikají šedé fleky, pračka nepere tak dobře, jak by měla, nebo se z ní šíří zápach, pravděpodobně vaši pračku trápí vodní kámen. 

Nečekejte, až bude pozdě a předejděte těmto nepříjemnostem. Vodní kámen může vést až k úplné nefunkčnosti pračky. 

Jako prevenci používejte změkčovač vody do pračky. 

Změkčovač vody obsahuje směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat minerály z vody, a tím upravit její tvrdost. Zvyšuje tak účinnost pracích prostředků, které namísto minerálů z tvrdé vody na sebe navazují více nečistot. Vaše prádlo tak bude mnohem čistší.

Proč používat změkčovač vody do pračky? 

  • změkčuje vodu 
  • chrání před usazováním vodního kamene
  • prevence před nepříjemným zápachem pračky
  • zvyšuje účinnost pracích prostředků a snižuje jejich spotřebu
  • omezuje usazování sraženin v textilu - zašednutí a zaprání prádla
  • zlepšuje výsledek praní
  • pomáhá udržovat stabilní výkon pračky a její normální funkce

Jak se používá?

Změkčovač vody v práškové formě aplikujte podle návodu na obalu do nádržky na prací prášek spolu s pracím prostředkem.

Vyzkoušejte například ekologický Tierra Verde Změkčovač vody do pračky, 850 g , bez obsahu fosfátů a fosfonátů, který pomáhá snížit spotřebu pracího prostředku a brání zašednutí prádla.

TIP: Změkčit vodu vám pomůže i přidání sody na praní (uhličitan sodný) do každého praní. Uhličitan sodný - prací soda je také složkou změkčovače vody Tierra Verde. 

Filtry produktů
Nejlépe hodnocené
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 2 produktů z celkem 2
Tierra Verde Změkčovač vody do pračky, 850 g

Tierra Verde Změkčovač vody do pračky, 850 g

Změkčovač vody do pračky Tierra Verde bez fosfátů a fosfonátů. Sníží vaši spotřebu pracího prostředku a zabrání zašednutí prádla.
Dočasně nedostupné
138 Kč
Sonett Ekologický změkčovač vody do pračky, 1 kg

Sonett Ekologický změkčovač vody do pračky, 1 kg

Ekologický, 100% biologicky rozložitelný změkčovač vody pro optimálnější a efektivnější výsledky pracích prostředků Sonett.
Dočasně nedostupné
134 Kč